Ismertető

Herceghalom és az Általános Iskola, Óvoda és Községi Könyvtár

Friss információk a www.hhkonyvtar.hu oldalon!

Herceghalom község Pest megye legnyugatibb szegletében, az M1-es autópálya és az 1-es út ölelésében fekszik, Budapesttől 26 km-re. Területe 7,38 km2.

Hasonlóan a Zsámbéki-medence többi településéhez, Budapest zöld kapujaként fontos idegenforgalmi és kereskedelmi szerepet tölt be, és intenzív lakóterület-fejlesztési programja által vonzóvá teszi a községet a fővárosból kikívánkozó középréteg számára. Jelenleg több mint 2000 lakosa van. Természeti adottságai közül említést érdemel két fúrt, termálvizű kútja, napi 600m3-es vízhozamával.

Már a rómaiak idején is lakott terület volt, de igazi önállóságát éppen 25 éve, 1985-ben nyerte el. Akkor sikerült megszereznie a társközségi rangot, így ettől kezdve 5 tagú elöljáróság képviselte Herceghalom érdekeit a biai tanácsban. 1990-ben saját Képviselő-testületet választott, s kijelölte a közép- és hosszú távú célokat.

A kultúra támogatása évek óta jellemző: már száz éve működik általános iskola, mely a 80-as évek óta rendszeresen bővül, korszerűsödik.

2007-ben lehetőség nyílt a budapesti TEMI/Fővárosi Gaminator játékok Művelődési Ház Szakszervezeti Könyvtára állományának befogadására. Az önkormányzat saját erőből építette az iskolához kapcsolódó Községi Könyvtárat.

A Könyvtár kívül-belül európai színvonalú, illeszkedik a településközpont egységes képéhez.

Olyan közösségi szerepet kíván betölteni, mely lehetőséget ad az információ megőrzésén, átadásán túl az emberi kapcsolatok kialakítására, az olvasóvá nevelés erősítésére.

Szolgáltatások:

• Kölcsönzés
  • Folyóirat-olvasó
  • Internethasználat
  • Fénymásolás

Szolgáltatások árai:

Beiratkozási díj egy évre:

• diákoknak és nyugdíjasoknak ingyenes
  • GYES-en, GYED-en lévőknek, munkanélkülieknek: 500,- Ft
  • Foglalkoztatottaknak: 1000,- Ft